نهال انجیر ازمیر

نهال انجیر ازمیر

مشخصات نهال:انجییر سبز ازمیر

سن نهال:2سال

ارقام نهال:سیاه-متی-شاه انجیر-کشکی

 

انجیر ازمیر

انجیر ازمیر

نهال انجیر ازمیر

تولید محصول انواع انجیر خوراکی، در طول سال متفاوت بوده و در برخی یک مرحله و در برخی دیگر دو مرحله می‌باشد. اگر تنها یک مرحله محصول تولید کند، در تابستان میوه می‌دهد و اگر دو مرحله تولید محصول داشته باشد، مرحله نخست در بهار یا اوایل تابستان و مرحله دوم که محصول اصلی درخت می‌باشد در اواخر تابستان می‌رسد. با توجه به تولید میوه در سال و نیاز یا عدم نیاز به گرده‌افشانی جهت ماندن میوه بر روی درخت، نوع خوراکی انجیر به سه دسته معمولی، ازمیر و سان‌پدرو تقسیم شده

خواص انجیر و فواید درمانی آن

طیف وسیعی از خواص انجیر در منابع مختلف ذکر شده است. نکته قابل توجه اینکه این طیف علاوه بر خواص میوه انجیر، خواص شیره، برگ و ساقه انجیر را نیز شامل می‌شود. بر این اساس برگ‌های درخت انجیر به‌دلیل داشتن خصوصیات مدر بودن، تسکین دهندگی و دافع کرم روده مورد استفاده قرار گرفته و دم کرده آن، مسکن بوده و برای معالجه سرفه تجویز شده‌است.

از خواص انجیر می‌توان به خاصیت نرم‌کنندگی سینه و روده آن اشاره کرد. همچنین انجیر تازه منبع غنی بتاکاروتن و ویتامین ث است که در جلوگیری از ابتلا به سرطان کاربرد دارند. جوشانده انجیر نیز در التهاب دستگاه تنفسی و غرغره کردن آن برای گلو درد و سرماخوردگی کاربرد داشته و در درمان عفونت‌های لثه مفید می‌باشد. خوردن انجیر تازه و خشک یبوست مزمن را درمان می‌کند و در طب جدید شربتی از آن برای رفع بیماریهای یبوست کودکان تهیه شده‌است.

نهال انجیر

 فروش نهال انجیر 

نهال انجیر کوهی

نهال انجیر سیاه

نهال انجیر بادی

نهال انجیر

انجیر ازمیر

انجیر ازمیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *