نهالستان پارس،فروش نهال میوه،مهندس زردادی ،09159157465،نهالستان پارس/خرید نهال,فروش نهال
فروشگاه نهال میوه،نهالستان،نهالفروشی
ارقام گردو پیوندی Walnutبازدید : 2,434

©ارقام گردو پیوندی

ارقام تجاری گردوشامل گردو پیوندی چندلر،گردو پیوندی پدرو،گردو پیوندی کانادایی،گردو پیوندی اسرائیلی،گردو خوشه ای،گردو مغز قرمز

®گردو پیوندی چندلر«Chandler Walnut »


®گردو پیوندی پاین


®گردو پیوندی فرانکت «Franquette»


 ®گردو پیوندی پدرو


®گردو پیوندی جمال

قیمت فروش نهال گردو

®گردو پیوندی اسرائیلی

قیمت فروش نهال گردو پیوندی

®گردو پیوندی کانادایی

قیمت خرید نهال گردو کانادایی

ارقام گردو پیوندی Walnut

ارقام گردو پیوندی Walnut

 

®گردو پیوندی پکان

قیمت درخت گردو پکان


®گردو پیوندی فرنور (Frenor)

 


®گردو پیوندی کلون


®گردو پیوندی هوارد


®گردو مغز قرمز،Red Walnut

ارقام گردو پیوندی Walnut

ارقام گردو پیوندی Walnut


 

 

درخت گردو قوداقوز

درخت گردو قوداقوز

روش هرس کردن درخت گردو:

هرس کردن  درخت گردو شامل دو مرحله ميباشد.۱-هرس فرم درخت گردو۲- هرس باردهي درخت گردو

۱-هرس فرم درخت گردو : در سالهاي اوليه ي رشد نهال صورت ميگيرد بدين صورت است که از فاصله ۵/۱متري نهال سر برداري ميشود و محل بريدگي با چسب باغباني پوشانده ميشود.که اين امر باعث رشد شاخه هاي جانبي درخت گردو ميشود.در سالهاي بعد نيز تعداد شاخه ها کمتر شده وبقيه شاخه ها از روي تنه حذف ميشوند.با اين روش هرس کردن که تدريجي ودر سالهاي اوليه رشد درخت صورت ميگيرد فرم اصلي درخخت شکل ميگيرد.

۲-هرس باردهي : اين نوع هرس معمولا در اواخر زمستان وگاهي در تابستان هم انجام ميشود.که شامل :حذف شاخه هاي مزاحم خشک وناجور ميباشد.وبايد سعي نمود که حتما محل بريدگي با چسب باغباني پوشانده شودمنظور از هرس حذف کامل شاخه ها ي زيادي ونرکها يا آن قسمتهايي است که مانع تابش نور خورشيد به داخل تاج درخت ميشود.با دقت در انجام هرس ميتوان سلامت درختان را به نحو مطلوب تامين کرد واز نامرغوب شدن گردوها جلوگيري کرد.اين هرس را ميتوان هر سال يکبار انجام داد.نمونه ديگر از هرس هرس کردن درختان کهن سال گردو که بيشتر از ۳۰سال سن دارند ميباشد.که به منظور جوان کردن درخت شاخه هاي پير ودرهم را هرس کرده وبا اين کار شاخه هاي جوان ميوه دهي زيادتري خواهند داشت.

‡آشنایی افات و بیماری های درخت گردو:

كرم گردو، مگس پوست خوار ميوه گردو، شپشك گردو، ابريشم باف ناجور، شته گردو و سوسك شاخك بلند

¤جهت جلوگیری از شیوع بیماری  درخت گردو باید به روش آبیاری درخت گردو توجه نمود ونباید بگذاریم آب به تنه درخت برسد.چون که آب موجب انتقال بیماری میشودو درختان دیگر را نیز آلوده کرده و علاوه بر این آفت های بسیاری وجود دارند که فقط با سم پاشی به موقع میتوان جلوی رشد آنها را گرفت.بیماری مهمی که سبب مرگ درختان گردو شد ه و بیماری آب سیاه (فیتوفترا)است که برای جلوگیری از آن اولا باید از نهال سالم وقوی استفاده وثانیا باید دور تا دور درخت را مثل تشتک احداث نمود تا آب با تنه درخت تماس نداشته باشد و درختانی که به بیماری آب سیاه (فیتوفترا)مبتلا هستند باید محل آلودگی تنه درخت را با کارد بتراشید تا جایی که به به بافت سالم درخت برسد و سپس بافت های آلوده را سوزاند .آنگاه محل تراشیده شده را با سم اکسی کلرورمسی یا آب اهک ضد عفونی نمود.

 √طریقه کشت درخت گردو و نکات نگهداری از درخت گردو

در چاله هایی که نهال گردو در آنها کاشته می شود بایستی پس از حفر چاله خاک آن را از انواع کودهای حیوانی و شیمیایی غنی نمود وهر چه عمق وقطر چاله ها بیشتر باشد بهتر بوده ، ولی معمولا باید چاله هایی به عمق وقطر ۱-۲متر حفر نمود وخاک مناسب وغنی شده داخل آن ریخته شود و تقویت خاک (مطابق با کمبودهای آن) قبل از کاشت بسیار مفید است ودر رشد درخت مؤثر میباشد ،زیرا درخت گردو در سال های اولیه رشد وریشه بندی زیادی داشته درخت گردو بیش از هر درخت دیگری به نور نیاز داشته ودر قسمت هایی از درخت که نور بیشتری تابیده از باردهی بهتری برخوردار بوده و در بخش های داخلی که نور به آن نمی تابد گردوها ریزتر وکوچک تر می شوند.

بنابر این درختان گردو باید طوری کاشته شوند که فاصله بین آن ها کمتر از 7متر نباشد.زیرا این درخت تاج بزرگی داشته و پس از چند سال که از رشد آن بگذرد شاخه ها مزاحم همدیگر می شوند که سبب ریزش برگ های درخت می شود.

درخت گردو به خاکهایی حاصلخیز و عمیق، نور کامل آفتاب و تابستان طولانی نیاز داشته و دمای مورد نیاز گردو بین 7 تا 21 درجه بوده. pHمورد نیاز برای خاک 4.5 تا 8.2 میباشد. درخت به خاک های ماسه ای – لومی، کمی اسیدی و با زهکش مناسب نیاز داشته و در دمای زیر 29- درجه از بین می رود. دمای بالای تابستان هم به مغزها آسیب زده و دما نباید بالاتر از 43 درجه سانتی گراد شود. بارندگی در بهار و تابستان باعث افزایش شیوع بلایت می شود.

آموزش چگونگي پرورش گردو+ pdf

ارسال و بسته بندی نهال د رنهالستان پارس – نهالستان مشهد

SONY DSC

نهال فروشی پارس


------------------------------------

کلوبفیس بوکتوئیترگوگل پلاسفیس نما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *